Książka LIFESTYLE

Tajfuny na Chmielnej

Data publikacji: 2018-10-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Tajfuny na Chmielnej
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Przy ul. Chmielnej 12 powstaje nowy lokal – księgarnia oferująca literaturę azjatycką. 29 października zobaczycie tam epicentrum tajfunu, który da nam księgarnię, wydawnictwo i minicentrum kultury japońskiej.

Tajfuny na Chmielnej LIFESTYLE, Książka - Przy ul. Chmielnej 12 powstaje nowy lokal – księgarnia oferująca literaturę azjatycką. 29 października zobaczycie tam epicentrum tajfunu, który da nam księgarnię, wydawnictwo i minicentrum kultury japońskiej.

Warszawa od listopada będzie bogatsza o nową księgarnię. W zaułku przy ul. Chmielnej 12 powstają Tajfuny, czyli niewielki lokal, w którym będzie można kupić książki o tematyce wschodnioazjatyckiej (na razie dotyczących Japonii, ale to tylko początek!), przy zielonej herbacie porozmawiać z pasjonatami o książkach, wziąć udział w ciekawych spotkaniach literackich i podróżniczych, a przed pierwszym wyjazdem do Azji znaleźć punkt zaczepienia, inspiracji i wiedzy. Regały zapełnią się starannie wybranymi powieściami i poezją wydaną po polsku i angielsku, a także albumami, książkami podróżniczymi czy przewodnikami – wszystkim, co zwróci uwagę tajfunowego zespołu.

Za inicjatywą stoją trzy dziewczyny, których największą pasją jest kultura i literatura azjatycka. Prowodyrką zamieszania jest Karolina Bednarz – japonistka, autorka reportażu „Kwiaty w pudełku” (Czarne 2018) i bloga „W krainie tajfunów”. Z jej pasji do literatury japońskiej narodził się najpierw Tajfunowy Klub Książkowy, a potem pomysł, żeby popularyzować ją w Polsce.

– Tajfuny to księgarnia kuratorska, więc jeśli jakiś tytuł nie spełni naszych wymagań, to po prostu nie znajdziecie go u nas na półce, zarówno tej realnej, jak i wirtualnej! – mówi Karolina. – O każdej książce napiszemy kilka słów od siebie, a przy opisie dodamy informację o tym, kto poleca tę pozycję i dlaczego. Chcemy, żeby nasi goście rozmawiali z nami o literaturze. Chcemy być ich przewodniczkami po wschodniej Azji.

Tajfuny to nie tylko księgarnia, lecz także wydawnictwo. Jak opowiada Karolina Bednarz:

– Literatura japońska to nie tylko Haruki Murakami. Wiele świetnych powieści nie zostało jeszcze przełożonych na język polski, a inne od kilkudziesięciu lat nie zostały wznowione, choć ostatnio w tym temacie działa Państwowy Instytut Wydawniczy. My również planujemy wznowienie kilku dzieł; tłumaczenia te będą się sporo różniły od wersji pierwotnych, bo spędzamy całe tygodnie na szlifowaniu tekstu w oparciu o oryginał. Ponadto chcemy opatrzyć każdą książkę rozwiniętym wstępem i przypisami, żeby lektura stanowiła jednocześnie okazję do pogłębienia wiedzy o danym kraju.

Data otwarcia księgarni nie jest przypadkowa: według japońskiego kalendarza 29 października to taian, czyli dzień szczęśliwy, sprzyjający nowym inicjatywom. Wszyscy odwiedzający Tajfuny w ostatnich dniach października będą mogli skosztować japońskich specjałów, napić się znakomitej herbaty, porozmawiać o Azji i rozpocząć przygodę z literaturą azjatycką. Założycielki zapraszają na Chmielną 12!

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Tajfuny na Chmielnej LIFESTYLE, Książka - Przy ul. Chmielnej 12 powstaje nowy lokal – księgarnia oferująca literaturę azjatycką. 29 października zobaczycie tam epicentrum tajfunu, który da nam księgarnię, wydawnictwo i minicentrum kultury japońskiej.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Książka   #LIFESTYLE