Miłość Wiadomości branżowe

Zbliża się finał konkursu ?Planeta Energii? ? czas na sprawozdania

Tylko do 16 marca br. uczestnicy organizowanego przez Grupę ENERGA konkursu edukacyjnego „Planeta Energii” mogą składać sprawozdania z przeprowadzonych działań. Jest to jeden z warunków, które należy spełnić, aby wziąć udział we współzawodnictwie o atrakcyjne nagrody dla swojej szkoły i miasta. Dzieci i nauczyciele, w zamian za popularyzację wiedzy na temat prądu i bezpiecznego obchodzenia się z nim, mogą zostać nagrodzeni m.in. 2-dniową wizytą pełnego atrakcji edukacyjnego miasteczka „Planeta Energii”.

Każdy nauczyciel, który zgłosił swoją klasę do konkursu „Planeta Energii”, miał za zadanie przeprowadzić minimum trzy lekcje na temat energii elektrycznej oraz podjąć autorskie działanie dodatkowe. Biorące udział w projekcie dzieci z klas I-III w całej Polsce uczyły się o tym, skąd się bierze prąd, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak należy zachowywać się w pobliżu obiektów energetycznych.

Sprawozdania z podjętych działań należy dostarczyć organizatorom do 16 marca 2012 r. Na podstawie przygotowanej przez nauczycieli dokumentacji zostaną wyłonione zwycięskie klasy. Formularze, ułatwiające opisanie projektu krok po kroku, znajdują się w zakładce „Konkurs” na stronie www.planetaenergii.pl. Pobrać je może każdy zalogowany w serwisie nauczyciel.

Wyślij sprawozdanie i wygraj wizytę miasteczka „Planety Energii”

Laureatów konkursu „Planeta Energii” poznamy już 2 kwietnia 2012 roku. Do dziesięciu zwycięskich klas przyjedzie z 2-dniową wizytą interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe „Planeta Energii", w którym na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. film 3D, ciekawe eksperymenty i zabawy edukacyjne. Kolejne 50 wyróżnionych klas otrzyma upominki edukacyjne. Zaangażowanie nauczycieli zostanie uhonorowane specjalnymi certyfikatami, a do autorów najciekawiej zrealizowanych zajęć trafią zestawy użytecznych pomocy naukowych.

Dotychczas w tegorocznej edycji konkursu „Planeta Energii” pobrano już blisko 300 sprawozdań i wypełniono 170 ankiet online.

Honorowy patronat nad akcją sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patroni medialni „Planety Energii” to Gazeta Edukacja, GaGa, magazyn Cartoon Network, sieciaki.pl, ekologia.pl, miastodzieci.pl, zielonalekcja.pl oraz ekorodzice.pl.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 188 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 19 TWh energii rocznie. Dzięki 47 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 15 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to ponad 1300 MW.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, którego elementem jest projekt ENERGA Edukacja, promujący wśród dzieci i młodzieży bezpieczne i racjonalne korzystanie z energii elektrycznej. Szeroki program ENERGA dla Ciebie obejmuje działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, a także wspierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne.

Similar Posts