Miłość Wiadomości branżowe

Na dobry rock! Sylwester 2011

Tegoroczny Sylwester w Toruniu zdominują mocne, rockowe dźwięki. Na scenie ustawionej na Rynku Staromiejskim wystąpią aż trzy zespoły: Burn - nagrodzony statuetką „Nadzieja Roku” w tegorocznym plebiscycie „Toruńskich

Tegoroczny Sylwester w Toruniu zdominują mocne, rockowe dźwięki. Na scenie ustawionej na Rynku Staromiejskim wystąpią aż trzy zespoły: Burn - nagrodzony statuetką „Nadzieja Roku” w tegorocznym plebiscycie „Toruńskich Gwiazd”, Ścigani - dwukrotni zwycięzcy programu „Hit Generator” i  gwiazda wieczoru - zespół Golden Life.

Koncert na Rynku Staromiejskim rozpocznie się o godz. 22.00 i potrwa do godziny 1:00 w nocy. Wszystkim zgromadzonym życzenia noworoczne złoży Prezydent Miasta Torunia. Sylwestrową zabawę uświetnią wyjątkowe pokazy fajerwerków. „Podczas efektownego pokazu na scenie wykorzystamy złote i srebrne fontanny, błyskające światło i singleszoty, czyli efekty akcentowe – wyjaśnia Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, instytucji organizującej tegoroczną miejską imprezę sylwestrową. Dodatkowo zorganizujemy drugi pokaz na dachu Dworu Artusa, w którym wykorzystamy między innymi wyrzutnie kometowe i rzymskie ognie.”

Program tegorocznego Sylwestra wpisuje się w prowadzony przez Toruńską Agendę Kulturalną projekt Toruń rockuje, którego celem jest zwrócenie uwagi mediów i odbiorców kultury na muzyczny boom, jaki obserwujemy w Toruniu. „Podczas miejskiego Sylwestra publiczność usłyszy zarówno melodyjnego rocka o mocno przebojowym charakterze w wykonaniu toruńskiego zespołu Burrn, który nagrywa właśnie debiutancką płytę, jak i ujmującą mieszankę rocka i soulu charakterystyczną dla zespołu Ścigani – zachęca Przemysłąw Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Największą atrakcją wieczoru będzie zespół Golden Life, autorzy takich przebojów jak: Wszystko to, co mam, Dobra dobra dobra czy Życie choć piękne tak kruche jest.” Zespół Golden Life znany jest szerokiej publiczności z Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia i wielkich koncertów Inwazji Mocy, Lata z radiem. Wiosną ukaże się nowa płyta zespołu, na której znajdą się największe przeboje grupy w nowych, akustycznych aranżacjach. Muzycy zaprosili do współpracy znanych polskich wokalistów. Wydaniu płyty będzie towarzyszyła promocja w ogólnopolskich mediach: radiu i telewizji.

Organizatorami tegorocznego Miejskiego Sylwestra 2011 są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy