Książka LIFESTYLE

GANGSTERSKIE EGZEKUCJE

Chłopcy z ferajny w krwawej wojnie na przełomie wieków o przywództwo i

Data publikacji: 2019-11-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: GANGSTERSKIE EGZEKUCJE
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Chłopcy z ferajny w krwawej wojnie na przełomie wieków o przywództwo i wpływy.

GANGSTERSKIE EGZEKUCJE LIFESTYLE, Książka - Chłopcy z ferajny w krwawej wojnie na przełomie wieków o przywództwo i wpływy.

Książka „Gangsterskie egzekucje” Wydawnictwa Harde (premiera 13 listopada) jest efektem wielu lat dziennikarskiego śledztwa Janusza Szostaka. Autor przedstawia mafijne morderstwa, których zleceniodawcy i wykonawcy nigdy nie doczekali się rozliczenia. Pisze nie tylko o porachunkach między gangsterami „Pruszkowa” i „Wołomina”, ale przede wszystkim o wojnie, która na przełomie wieków rozgorzała po upadku tych grup przestępczych. Krwawą walkę o wpływy podjęli wówczas bandyci z „Mokotowa”, „Mutanci”, gangi „Kikira” i „Szkatuły”, żołnierze „Żoliborza”, „Wyszkowa”, „Ożarowa”, gangu nowodworskiego, nierzadko wspomagani przez mafiozów z innych organizacji przestępczych działających w różnych regionach Polski.

Chłopcy z ferajny – jak na amerykańskich filmach – podkładali bomby, torturowali w leśnych ustroniach, strzelali do siebie z broni automatycznej w ciemnych uliczkach i w centrum miasta, w biały dzień na miejskiej plaży i podczas wieczornego spaceru z psem, w restauracji i w szpitalu. Ginęli winni i przypadkowi świadkowie.

Janusz Szostak relacjonuje krwawe potyczki, jakie nastąpiły po uniezależnieniu się mafiozów pod wodzą Karola S. ps. „Karol” od „Wołomina”, kierowanego przez Mariana K. ps. „Maniek”. Opisuje m.in. rzeź w restauracji Gama w Warszawie w 1999 r., kiedy to od strzałów z broni maszynowej poległo pięciu gangsterów, w tym dwóch bossów grupy wołomińskiej.  

Na kartach książki „Gangsterskie egzekucje” pojawia się młody pruszkowski gangster Wojciech K. „Kiełbasa" zamordowany w 1996 r., Wiesław N. "Wariat", zastrzelony w 1998 roku przed sklepem na Płowieckiej w Warszawie, celebryta przestępczego świata Andrzej K „Pershing”, który zginął w 1999 roku w Zakopanem, Andrzej Cz. „Kikir” zastrzelony na szpitalnej sali w 2000 r. oraz wielu innych znanych bardziej i mniej ze stron gazet.

,,Gangsterskie egzekucje” to kolejna reporterska książka Wydawnictwa Harde z serii ,,Śledztwa Szostaka” po ,,Byłam dziewczyną mafii”, ,,Bandyci i celebryci”, ,,Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera”, ,,Komando Mokotów” oraz „Urwane ślady”. Ukaże się 13 listopada 2019 roku i będzie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych.

Autor Janusz Szostak jest dziennikarzem, reporterem śledczym, wydawcą prasy lokalnej i magazynu kryminalnego „Reporter”, którego jest redaktorem naczelnym. Kierował działami sensacji oraz reportażu w „Expressie Wieczornym”, gdzie zajmował się głównie przestępczością zorganizowaną w Polsce. Współpracował jako reportażysta z licznymi redakcjami w Polsce.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
GANGSTERSKIE EGZEKUCJE LIFESTYLE, Książka - Chłopcy z ferajny w krwawej wojnie na przełomie wieków o przywództwo i wpływy.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy