Inne

Internetowe randki

Internetowe randki autorem artykułu jest Paweł Wojtczak W dobie internetu, pędu ku karierze, braku czasu, coraz częściej sięgamy do serwisów oferujących randki internetowe w poszukiwaniu

Internetowe randki

autorem artykułu jest Paweł Wojtczak


W dobie internetu, pędu ku karierze, braku czasu, coraz częściej sięgamy do serwisów oferujących randki internetowe w poszukiwaniu idealnego partnera. Stajemy się coraz bardziej nowocześni, ale czy aby na pewno do końca tak jest?

Dla wielu osób internetowe zawieranie znajomości spowodowane jest coraz dłuższym czasem pracy, coraz mniejszym gronem znajomych i przyjaciół, na których po prostu nie starcza czasu. Coraz rzadziej wychodzimy na miasto, coraz rzadziej spotykamy się z ludźmi, coraz mniej poznajemy osób w naturalny sposób. Są też tacy, dla których internetowe serwisy randkowe są koniecznością z różnych powodów jak samotność, brak znajomych, nieśmiałość w życiu codziennym, strach przed akceptacją innych, lub po prostu chęć poznania kogoś idealnego, kogoś, kto będzie nam odpowiadał w 100%.

1170217_childs_paintingChoć wiele osób korzysta z tego sposobu zawierania znajomości, to w życiu realnym nie wiele osób do tego się przyznaje, uważając to za coś gorszego, a nawet, jeśli się znajdą w gronie osób podobnie szukających partnera, prędzej śmieją się z tego, podchodzą z pewną dawką humoru i skrytykują ten sposób zawierania znajomości, choć po powrocie do domu sami przez północy będą wyszukiwać i przebierać w osobach do wspólnego kontaktu.

W tego typu serwisach można znaleźć praktycznie każdą grupę wiekową, zawodową, osoby wykształcone jak i osoby z mniejszym wykształceniem, osoby szukające przelotnych znajomości, znajomości na dłużej jak i znajomości na spędzenie wspólnie ciekawie czasu. Internet daje nam pewien komfort anonimowości, więc możemy być, kim tylko chcemy, możemy kłamać i kreować swój wizerunek dowolnie, ale czy to się opłaca?

– To wszystko zależy, z jakiego powodu się tam znaleźliśmy.

Jeśli szukamy sobie partnera, to na pewno kłamstwo będzie miało krótkie nogi, tak samo jak i sztucznie wykreowany nasz wizerunek, który będzie się mijał z rzeczywistością. Należy pamiętać o jednym, że nigdy nie wiemy, kiedy trafimy na tą drugą połówkę i jeśli nasz profil jest zbytnio ubarwiony, nasze rozmowy są nasączone kłamstwem lub zbytnim bajerem, a kiedy Ona lub On okaże się tym właśnie kimś i przyjdzie do spotkania to, co dalej? Jak się wytłumaczymy?

– Otóż, nie wytłumaczymy się i tym samym skreślamy sobie możliwość poznania właśnie tego kogoś, na kogo być może czekaliśmy

Nie opłaca się kłamać i koloryzować siebie, po prostu należy być sobą.

Niestety, nie wszyscy tak podchodzą i dużo znajdzie się profili, opisów, zdjęć mocno naciągniętych i nawet przy bardzo wnikliwych analizach dużej ilości osób, przebijać się będzie stwierdzenie ?Każdy chce być cool, ale mało kto chce być sobą?

Nie szkodzi, wśród takich osób są też tacy jak Ty. Po prostu chcieli się być może lepiej wpasować w otoczenie, a przy próbie nawiązania kontaktu i kontakcie może się okazać nawet, że to ktoś podobny do Ciebie, chcący tego samego, co i Ty.

Internetowe randki to nie tylko fajny sklepik z dużą ilością ofert, ale przede wszystkim osoby!

Osoby, które z jakiś powodów są podobne do Ciebie, tak samo czegoś chcą, tak samo są samotne i mają uczucia.

Im dłużej jest się w tego typu serwisach, im więcej poznaje się osób, tym większa szansa na wpadnięcie w pułapkę internetowego sklepiku!

Sklepiku, gdyż po pewnym czasie możemy tak zacząć postrzegać taki serwis, jego zawartość. Za każdym razem poznając nową osobę, może się wydawać, że możemy poznać jeszcze kogoś fajniejszego, lepszego, ładniejszego, kogoś po prostu idealnego, skreślając przy tym wszystkie poprzednie osoby ? i to jest mylne.

Idealny partner nie istnieje, każda osoba ma wady i zalety! I należy o tym zawsze pamiętać i nigdy nie zapominać.

Jeśli już poznasz kogoś, dobrze z tym kimś Ci się rozmawia przez internet, nie należy bać się spotkania, ani przeciągać w nieskończoność komunikacji tylko za pośrednictwem internetu, gdyż jeśli rozmowy trwają zbyt długo, w każdym z nas zaczyna się kreować wizerunek osoby idealnej, a jak dojdzie do spotkania szybciej się rozczarujemy! Ale przede wszystkim, dlatego, że spodziewaliśmy się kogoś nierealnego. Nie ma jednoznacznej recepty na brak rozczarowania, ale na pewno można w dużej mierze ograniczyć ten niezbyt przyjemny efekt.

Po prostu jak już nawiążesz kontakt, zaczniesz wymieniać korespondencje za pomocą maila czy szybszej rozmowy na jakimś komunikatorze internetowym i rozmowa będzie przebiegała w sposób naturalny, nie będzie wymuszonych dialogów w celu jej podtrzymania, zaproponuj lepiej wymianę zdjęć i ew. spotkanie w realnym świecie, na jakimś neutralnym gruncie w niezobowiązującym otoczeniu. Resztę zweryfikuje rzeczywistość.

Pamiętaj nic na siłę, nie warto!

Jeśli coś nie wychodzi, coś się nie klei, nie czujesz tych emocji, nie spotykaj się kolejne razy na siłę, na zasadzie: ?może jednak coś z tego wyjdzie?. Jeśli przeważają u tej drugiej osoby wady, to one nie znikną, a jedynie z każdym razem ich przybędzie. Ale jeśli poznasz już tą osobę, dobrze i swobodnie w jej towarzystwie się czujesz, a ona w Twoim to osiągnęliście już swój cel i najlepszą rzeczą, jaką można zrobić dalej z internetowymi randkami, to po prostu już do nich nie zaglądać!

Spora dawka humoru


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy