Inne

Sekrety tańca towarzyskiego

Sekrety tańca towarzyskiego

autorem artykułu jest Piotr Merkury


Taniec towarzyski wywodzi się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Początki tańca towarzyskiego datuje się na koniec XIX i początek XX wieku. Taniec towarzyskie to również dyscyplina sportowa, która rządzi się ścisłymi zasadami. Każdy tancerz, który bierze udział w turnieju posiada klasę taneczną, wyróżniamy klasy od E (początkujący), poprzez D, C, B, A i S (mistrz). Najważniejszą organizacją, która zrzesza wszystkich tancerzy, ustala zasady oraz organizuje zawody i turnieje tańca w Polsce jest Polskie Towarzystwo Taneczne, natomiast pieczę nad turniejami klasy międzynarodowej i światowej sprawuje Międzynarodowy Związek Tańców Towarzyskich.

Wyróżniamy dwa style tańców: tańce standardowe oraz tańce latynoamerykańskie. Oba style różnią się praktycznie wszystkim, stylem, muzyką, ruchami.


1154006_first_flowers_31
Do tańców standardowych (ST) zalicza się:

– walc

– walc angielski

– tango

– quickstep

– fokstrotTańce latynoamerykańskie to:

– rumba

– cha cha

– samba

– paso doble

– jive

Taniec towarzyski to oczywiście nie tylko dziesięć wymienionych wyżej tańców, istnieją dziesiątki, a nawet jeśli się uprzeć to setki innych tańców towarzyskich. Jednak style te nie podlegają ocenie na turniejach tańca. Obecnie najbardziej popularnym stylem tańca, co możemy zaobserwować czy to w klubach, czy w ofertach szkoły tańca jest salsa. Salsa to latynoski, klimatyczny, żywy, pełen energii i efektownych ruchów taniec towarzyski. Poza salsą popularne tańce to disco blues, disco fox czy twist. Inne tańce towarzyskie to:

– salsa

– bachata

– disco fox

– disco blues

– mambo

– rock and roll

– american smooth

– polka

– conga

– one step

– two step

– twist

– boston

– country

– swing

– boogie-woogie

i wiele innych…Istnieje także wiele mniej znanych stylów tańca, które są tańczone tylko w lokalnych społecznościach czy subkulturach.

Piotr Merkury

Taniec


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Similar Posts