Książka LIFESTYLE

Alior Bank głównym mecenasem Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”

Data publikacji: 2016-07-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Alior Bank głównym mecenasem Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Szczebrzeszyn ponownie stanie się letnim centrum literacko-kulturalnym Polski. W tym malowniczym miasteczku od 31 lipca do 7 sierpnia br. odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Stolica Języka Polskiego”. Głównym mecenasem Festiwalu jest Alior Bank.

Alior Bank głównym mecenasem Festiwalu „Stolica Języka Polskiego” LIFESTYLE, Książka - Szczebrzeszyn ponownie stanie się letnim centrum literacko-kulturalnym Polski. W tym malowniczym miasteczku od 31 lipca do 7 sierpnia br. odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Stolica Języka Polskiego”. Głównym mecenasem Festiwalu jest Alior Bank.

Szczebrzeszyn ponownie stanie się letnim centrum literacko-kulturalnym Polski. W tym malowniczym  miasteczku od 31 lipca do 7 sierpnia br. odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Stolica Języka Polskiego”. To wyjątkowa szansa na bliskie spotkanie z literaturą i współczesnymi autorami. Głównym mecenasem Festiwalu jest Alior Bank.

Festiwalowy tydzień wypełni niezwykle bogaty program: spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i dyskusje. To ponad 30 wydarzeń z udziałem niemal 50 twórców i artystów, a wśród nich: Wiesław Myśliwski, Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Jakub Kornhauser, Zygmunt Miłoszewski, Michał Rusinek, Grażyna Plebanek, Angelika Kuźniak, Adam Wajrak, Krystyna Czubówna, Paulina Mikuła, Kamil Sipowicz i Kora, Adam Strug, Katarzyna Groniec, Zofia Kucówna, Maja Komorowska, Jerzy Trela, Jerzy Zelnik, Joanna Szczepkowska, Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki. Interesujące propozycje przygotowano dla miłośników rozmaitych gatunków literackich: reportaży, biografii, powieści, poezji, a także kryminałów.

W tym roku Festiwal odbędzie się pod hasłem: „Między przeszłością a przyszłością” i pod duchowym patronatem Bolesława Leśmiana, poety należącego do grona najwybitniejszych polskich twórców XX wieku.

Gwiazdą muzycznej sceny będzie m.in. Zbigniew Wodecki, który 3 sierpnia o godz. 20:30 wystąpi razem z zespołem Mitch&Mitch Orchestra and Choir. W kwietniu tego roku artyści zostali nagrodzeni dwoma Fryderykami w kategoriach: „Album roku pop” – za płytę „1976: A Space Odyssey” oraz „Utwór roku” za piosenkę „Rzuć to wszystko co złe”.

Festiwal „Stolica Języka Polskiego” to wyjątkowa propozycja dla miłośników literatury poszukujących kulturalnej rozrywki i relaksu wśród natury. W trakcie wydarzenia mogą oni spotkać się i porozmawiać z ulubionymi pisarzami, ciesząc się jednocześnie urokliwym krajobrazem Roztocza. W Szczebrzeszynie, niezwykle malowniczym, a przy tym wielokulturowym i ciekawym historycznie miasteczku, dobrze poczują się także rodziny z dziećmi, bowiem i dla najmłodszych przygotowano liczne zajęcia i warsztaty. W ubiegłym roku, kiedy Szczebrzeszyn debiutował w roli Stolicy Języka Polskiego, Festiwal odwiedziło ponad siedem tysięcy gości.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program Festiwalu, znaleźć można na stronie internetowej: www.stolicajezykapolskiego.pl oraz na facebookowym profilu: www.facebook.com/SzczebrzeszynFestiwal.

Na wszystkie imprezy wstęp jest bezpłatny. Alior Bank – główny mecenas Festiwalu serdecznie zaprasza.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Alior Bank głównym mecenasem Festiwalu „Stolica Języka Polskiego” LIFESTYLE, Książka - Szczebrzeszyn ponownie stanie się letnim centrum literacko-kulturalnym Polski. W tym malowniczym miasteczku od 31 lipca do 7 sierpnia br. odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Stolica Języka Polskiego”. Głównym mecenasem Festiwalu jest Alior Bank.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Książka   #LIFESTYLE