Miłość Wiadomości branżowe

Namierzamy ULTRAKOLARZA w Austrii

Remek Siudziński - znany polski ultrakolarz - startuje w wyścigu „Race Around Austria”. Jego zmagania będzie można śledzić online pod adresem: www.ultrakolarz.pl dzięki systemowi monitoringu GPS – Satis.

15 sierpnia o godz. 10:44, Remek Siudziński, jako pierwszy Polak w historii wystartuje w ultramaratonie kolarskim - „Race Around Austria”, w którym zmierzy się z wyzwaniem pokonania 2200 km bez przerwy w czasie krótszym niż 6 dni.

Race Around Austria” to najdłuższy tego typu wyścig w Europie. Jest to ultramaraton kolarski dokoła Austrii rozgrywany w formule non-stop, 

co oznacza że uczestnicy przemierzają 2200 kilometrów praktycznie bez przerwy, w czasie krótszym niż 6 dni. W rezultacie średnio spędzają w trasie 20 godzin na dobę, pozostałe 4 godziny poświęcając na sen, jedzenie i odpoczynek. Dodatkowym utrudnieniem jest trasa w dużej mierze przebiegająca przez Alpy, posiadająca 28 000 m przewyższeń. W roku 2011 wyścig ukończyło tylko 16 uczestników. Kolarze pokonują trasę samodzielnie w eskorcie załogi poruszającej się w dwóch wozach technicznych.

Samochody techniczne, które będą obsługiwać trasę Remka Siudzińskiego, zostały wyposażone w lokalizatory SATIS wskazujące w czasie rzeczywistym dokładną lokalizację załogi kolarza. Dzięki temu wszyscy mogą śledzić przez Internet jego zmagania na interaktywnej mapie pod adresem www.ultrakolarz.pl. Oprócz podglądu aktualnej lokalizacji Remka dostępne są tam również dane na temat osiąganych przez niego prędkości.

SATIS to system monitoringu GPS stworzony przez SMT Software – spółkę wyspecjalizowaną w tworzeniu oprogramowania dla biznesu. SMT Software dostarczyła załodze Remka Siudzińskiego 2 lokalizatory SATIS Fast niewymagające stałego montażu. Jest to rozwiązanie świetnie sprawdzające się w sytuacjach, kiedy monitoring GPS jest potrzeby na krótki okres. Lokalizatory SATIS Fast działają poprzez wpięcie w złącze diagnostyczne OBDII. W tym przypadku samochody załogi ultrakolarza będą monitorowane przez 6 dni, czyli tak długo, jak Remek będzie brał udział w wyścigu „Race Around Austria”. System umożliwia śledzenie online lokalizacji pojazdów, pomiar zużycia paliwa, prędkości i wielu innych parametrów.

Udział w „Race Around Austria” jest jednym z kroków do realizacji kilkuletniego planu  Remka Siudzińskiego, którego zwieńczeniem ma być zaplanowany na rok na rok 2015 udział w „Race across America” - najważniejszym wyścigu tego typu na świecie, w którym uczestnicy muszą pokonać 3000 mil czyli ok. 4800 km. SMT Software będzie kibicować Remkowi w realizacji jego coraz śmielszych planów i towarzyszyć mu w kolejnych wyścigach.

Kolarz podkreśla, że największą motywację stanowi dla niego wsparcie bliskich, rodziny oraz kibiców. W związku z tym liczy na intensywny doping podczas trwania wyścigu. Wszyscy, którzy chcą pomóc kolarzowi w jego ukończeniu z jak najlepszym wynikiem, mogą tego dokonać wysyłając sms’a, maila lub pisząc na Facebooku. Każdy komentarz zostanie przekazany Remkowi podczas jazdy przez megafony lub łączność bezprzewodową. Informacje z przebiegu wyścigu będą również publikowane na stronie ultrakolarz.pl oraz FaceBookowych profilach: Ultrakolarz i Satis.

www.satisgps.com 

 

O SMT Software:

 

SMT Software S.A. to innowacyjny software house: producent oprogramowania biznesowego świadczący również usługi outsourcingu kadr programistycznych. Działa na rynku usług IT od 2002 roku w 6 oddziałach na terenie kraju: Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Gliwicach i Katowicach, oraz posiada oddział w Holandii. Obecnie zatrudnia ponad 300 specjalistów IT. W kwietniu 2010 roku zadebiutował na rynku NewConnect, zyskując status spółki publicznej. Jest także częścią grupy kapitałowej Grupa ADV, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Kluczowe linie biznesowe SMT Software S.A.: rozwiązania dedykowane, rozwiązania mobilne, rozwiązania online, systemy informacji przestrzennej GIS, testy i audyty bezpieczeństwa. Spółka świadczy także usługi outsourcingu specjalistów IT, jak również dedykowanych zespołów. 

Grupy odbiorców usług SMT Software S.A.: banki i instytucje finansowe, firmy ubezpieczeniowe, firmy leasingowe, sektor usług, transport, przemysł, telekomunikacja, rozrywka. 

Wśród klientów SMT Software S.A. znajdują się m.in.: Microsoft, BRE Leasing, Deloitte, Credit Agricole, Castorama, Lotos Ochrona, Johnson & Johnson, Toyota Motor Manufacturing Poland.

Przychody SMT Software S.A. ze sprzedaży wyniosły w 2011 roku 33,94 mln zł, w 2010 roku 18,16 mln zł, w 2009 roku stanowiły 10,2 mln zł, w 2008 osiągnęły poziom 6,16 mln zł, a w 2007 wyniosły 2,88 mln zł.

Spółki zależne SMT Software S.A.: iAlbatros S.A., MobiCare S.A, CodeArch S.A., Recrutia Sp. z o. o., TraficInfo Sp. z o. o.

 

www.smtsoftware.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy